SosyalKafa

Twitter’dan Canlı Etkinlik Özelliği: Project Lightning

Twitter yetkilileri, yılın sonlarına doğru uygulamaya alacakları önemli bir yeniliği açıkladı: Project Lightning.

Twitter’ın etkinliklere özel paylaşımlar sunmaya hazırlandığı Project Lightning ile etkinliğe dair fotoğraflara, videolara ve içeriklere erişim daha kolay olacak, etkinlikleri Twitter üzerinden takip etmek kolaylaşacak.

Project Lightning, mobil uygulamada ana ekranın ortasında yeni bir buton olarak karşımıza çıkacak. Butona tıklayınca da Twitter’ın medya başkanı Katie Jacobs Stanton ve ekibi tarafından seçilen etkinlikle en alakalı Tweet’ler görüntülenecek. Otomatik oynatılacak videolar ve fotoğraflar olarak öne çıkacak içeriklerden ekranda her defasında bir tanesi görünecek. Ayrıca Vine ve Periscope paylaşımları da yer alacak. Etkinliği takip etme seçeneğiyle birlikte kendi akışınızda o etkinliğe ait Tweet’leri görmek mümkün olacak.

Twitter yetkilileri günlük olarak 7 ila 10 arasında etkinlik başlığı oluşturmayı planlıyorlar. Bu etkinlikler önceden planlanan ödül geceleri ya da spor müsabakaları olabileceği gibi, son dakika gelişmeleri ya da yakınınızda düzenlenecek yerel bir etkinlik de olabilecek.

Tweet’lere bakmanın yepyeni yolu olarak tanımlanan özelliğin kullanımı için bir Twitter kullanıcısı olmak zorunda değilsiniz. Giriş yapmadan da web üzerinden etkinlik içeriklerini takip edebileceksiniz. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu özellik için daha bir süre beklememiz gerekecek.

Kaynak

Gizem Keskin

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medya Hesaplarımız

İçeriklerimize e-posta ile abone olabilirsiniz

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 7.535 aboneye katılın

Sosyal Kafa 6. Sezon Tanıtım