SosyalKafa

Pay-Pal Türkiye’deki Faaliyetlerini Durdurduğunu Açıkladı

Türkiye’de ödeme faaliyetlerinde bulunmak için yaptıkları lisans başvurusu BDDK tarafından reddedilen PayPal, 6 Haziran 2016 tarihi itibariyle geçerli olmak üzere para gönderme ve alma işlemlerini durdurmak zorunda kaldı.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerine hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönünde çalışmalarına devam edecek olan PayPal, önümüzdeki birkaç gün boyunca daha detaylı bilgi aktarmak için müşterileriyle iletişim halinde olacak.

Haber “Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme” başlığıyla şirketin web sitesinde yayınlandı:

PayPal_logo_logotype_emblem“PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.”

Merve Sümeyye Öztürk

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Merve Sümeyye Öztürk

Sosyal Medya Hesaplarımız

İçeriklerimize e-posta ile abone olabilirsiniz

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 7.592 aboneye katılın

Sosyal Kafa 6. Sezon Tanıtım