SosyalKafa

Moda dergisi Vogue çevre mesajı vermek için çizimlerle çıkacak!

Vogue moda dergisi, fotoğraf çekimlerinin  çevreye etkisine dikkat çekmek amacıyla bu ay fotoğraf çekimi yapmak yerine çizimlerin olduğu bir sayı hazırladı Vogue italya dergi çekimi için 20 uçak ve bir düzine tren yolculuğu yapıldığını, 40 otomobilin de sürekli beklemede tutulduğunu örnek vererek “Bir sorunla yüzleşmenin en dürüst yolu bu sorunun varlığını kabul etmekle başlar” dedi.

Sanatsal Sürdürülebilirlik - Brandlife

Vogue İtalya’nın 7 Ocak’ta çıkması planlanan Ocak sayısı için 7 farklı çizimin yer aldığı kapaklar hazırlandı. Gucci marka kıyafetler giyen modellerin resimlerinin yer aldığı kapaklarda “Bu sayının yapımı için fotoğraf çekimi yapılması gerekmedi” ibaresi yer alıyor.

Derginin internet sitesinde, “Vogue İtalya, tarihinde ilk kez çizimlere ve resimlere yer açmak ve bu sayede yaratıcılığı sürdürülebilirliğin hizmetine sunmak için fotoğraf kullanmayı bıraktı” deniliyor.

 

Sanatsal Sürdürülebilirlik - BrandlifeVogue dergisinin 26 ülkedeki yayın yönetmenleri geçen ay ortak bir açıklama yaparak “kültürel çeşitliliğe, bireysel haklara ve doğaya karşı” saygı ve sorumluluk mesajı vermiş, “gelecek nesiller için dünyanın korunmasına yönelik çabalara sonuna kadar bağlıyız” demişti. Ocak sayısı için fotoğraf çekimlerinden yapılan tasarrufu, Venedik’te sellerden zarar gören Querini Stampalia Vakfı’na bağışlayacaklarını açıkladı.

Vogue İtalya’nın Ocak sayısında fotoğraf yerine çizimlere yer vermesi hem İtalya’da hem de uluslararası basında haberlere konu olurken, sosyal medyada bu girişime destek verenler de, “reklam kampanyası” değerlendirmesi yapanlar da oldu.

 

 

kaynak

Bediz Saylam

Sosyal Medya Hesaplarımız

İçeriklerimize e-posta ile abone olabilirsiniz

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 7.593 aboneye katılın

Sosyal Kafa 6. Sezon Tanıtım