SosyalKafa

Şarkı yarışmaları dijital ortama taşındı!

Koroanvirüs nedeniyle evde geçirdiğimiz şu günlerde dijital platformlar popülerliği artmış durumda.  Mobil oyunlara yüzde 40, komik videoların izlenme oranında yüzde 42 artış gözlendiği bu günlerde ilgimizi çeken bir başka alternatif ise mobil ses yarışmaları oldu. İnternet üzerinden müzik dinleyen kullanıcıların sayısı yüzde 58 oldu. Bu tablo karşısında harekete geçen yeni nesil mobil ses yarışmalarından BestUp, evde kalan kullanıcıların sosyalleşebilmeleri için interaktif yarışma formatı düzenleyerek dünyanın pek çok yerinden 20 binden fazla kullanıcıya ulaştığını açıkladı.

‘Covid-19 zamanı müziğin iyileştirici gücü’

Uygulamanın formatı, koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkmayan insanların sosyalleşme ihtiyacını karşılayabilmeleri için olduğu belirtiliyor. Mobil ses yarışmasıyla kullanıcıların hem sosyal hem de maddi açıdan kazanım elde etmesini istiyor bu yüzden BestUp kurucularından Oğuzhan Çetin, “Salgın sürecinde insanların en çok zorlandığı konulardan biri de kendilerini gerçekleştirecek aktivitelerinden uzak kalmış olmaları. Müzik ise her zaman olduğu gibi içinde bulunduğumuz bu zorlu dönemde de birleştirici gücünü gösteriyor. BestUp olarak ister profesyonel ister hobi olarak ilgilenilsin, insanların kendini ifade etme aracı olan müziğin sosyalleşmeye de katkı sağlayan yönüyle insanları sanal ortamda da olsa bir araya getirmesini amaçladık. Bunu yaparken maddi kazanımlarla da heyecan katmak istedik. Bu kapsamda şu an 20 binden fazla kullanıcının ve 7 binin üzerinde yarışmacının yer aldığı uygulamamızda sponsorlardan sağlanan joker satışı, VIP üyelik, sponsorluk, dijital mecralardan gelen izlenme geliri, menajerlik, reklam ve beste satışı gibi gelir modellerine yer verdik” dedi.

HEM JÜRİLERE HEM DE ŞARKI SÖYLEYENLERE PARA ÖDÜLÜ

Sesine güvenen insanların sanal ortamda bir araya getiren yerli mobil uygulaması, uygulamayı indiren tüm kullanıcıların jüri olarak yer aldığı bir ses yarışması sunuyor. Kullanıcıların performanslarını sergilediği videoları yükleyerek jürinin karşısına çıktığı mobil ses yarışmasında jüri üyeleri beğendikleri seslerden bir takım oluşturuyor. En fazla takıma girmeyi başaran ses ön elemeyi geçerek üst tura yükseldiği yarışmada, yarı finali geçip final yarışmasına katılma hakkı kazanan yarışmacılar, single çıkarma, video klip çekme, bir ünlü ile düet yapma gibi ödüllerle de keşfedilme fırsatı yakalıyor. Kazanan sese ve onu takımına alan jüri üyelerine ise gerçek para ödülü veriliyor. Jüri üyelerinin kazandığı ödül miktarı 50 TL’yi aştığında, kullanıcının banka hesabına da aktarılabiliyor. Uygulama, App Store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Kaynak

Bediz Saylam

Sosyal Medya Hesaplarımız

İçeriklerimize e-posta ile abone olabilirsiniz

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 7.590 aboneye katılın

Sosyal Kafa 6. Sezon Tanıtım