SosyalKafa

Miscellaneous

 

2020’de Birinin Telefonunu Takip Etmek Artık İmkansız Değil

 

Teknolojinin yükselişi mahremiyetimizi tehlikeye attı. Bir akıllı telefonu kullanmaya başladığımızda biraz fazla kişisel bilgi paylaşıyoruz. Bu bilgilerin her zaman hükümetin ve bilgisayar korsanlarının erişiminde olduğu kabul edilir, ancak artık bir meslekten olmayan birinin birisine casusluk yapması bile zor değil. Bugün, birinin cep telefonuna yükleyebileceğiniz ve interneti kullanarak tüm etkinliklerini evden izleyebileceğiniz uygulamalar var. Bazılarınız için şaşırtıcı olabilir, ancak bu uygulamalar da yasadışı değil.

 

Bunlar Kimler İçin?

Etik başka telefonu dinleme talep ediyor, ancak casus uygulamalar hala halka açık olarak satılıyor. Bu uygulamaların bazı yararlı hizmetler sunduğunu düşünmelisiniz; aksi takdirde yasal olmazlar ve haklısınız. Bu uygulamalara, belirli kişiler için belirli nedenlerle izin verilir, ancak hangi özel yazılım geliştirme şirketi, alıcının geçmişini kontrol eder. İşte bu uygulamaların asıl amacı.

Ebeveynlerin Çocukları İzlemesi

Çocukların cep telefonu kullanması gerekir ve çevrimiçi ortamda güvende kalmalarını sağlamak önemlidir. Dahası, ebeveynlerinden saklanabilecekleri için başları da belaya girebilir. Bu uygulamalar, ebeveynlerin çocuklarını izlemesini ve izlemesini mümkün kılar.

İşverenler Çalışanları İzleyecek

Şirket mülkiyeti, özellikle çalışma saatleri içinde kişisel görevler için kullanılamaz. İşverenler bu uygulamaları çalışanlara vermeden önce şirkete ait cihazlara kurarlar. Çalışanları izleme uygulaması hakkında bilgilendirmek zorundadırlar.

 

Neleri İzleyebilirsiniz?

Bu uygulamalar kurulduktan sonra cep telefonunun her yerine erişebilir. Cihaza fiziksel erişiminiz olması gerektiği anlamına gelir. Yüklendikten sonra, kullanıcının izlendiğini anlayamaması için onu görünmez moda ayarlayabilirsiniz..

 

Telefon Görüşmeleri

Bu uygulamalar cep telefonuna yüklendikten sonra, onların telefon görüşmelerini kaydedebilir veya canlı olarak dinleyebilirsiniz. Bunu, bir uygulama satın aldığınızda sağlanan çevrimiçi panele giriş yaparak yapabilirsiniz.

Tüm Mesajları ve E-postaları Oku

Mobil kullanıcının tüm SMS ve WhatsApp görüşmelerini okuyabileceksiniz. Ayrıca kimsenin haberi olmadan da e-postalarını okuyabilirsiniz. Ayrıca bazı uygulamalarla e-posta gönderebilirsiniz.

Canlı Konumu İzle

Yanlış ellerde gerçekten tehlikeli olabilir. Her zaman kullanıcısının yanında olan cep telefonunun canlı konumunu görebilirsiniz. Ebeveynlerin kayıp bir çocuğu bulmalarına yardımcı olsa da, avcıların kendilerine ait olmayan çocukları bulmaları için de bir fırsattır.

Çevresini dinleyin

Çevresini dinlemek için cep telefonunun mikrofonunu kullanabilirsiniz. Bu, herhangi birinin konuşmasını onlar bilmeden dinleyebileceğiniz ve hatta kaydedebileceğiniz anlamına gelir.

Tarayıcı Geçmişine Bakın

Göz atma geçmişindeki bir kişinin en karanlık sırlarını öğrenirsiniz. Piyasadaki bu tür uygulamalarla artık güvenli olmayan gerçekten özel bir şey.

Tüm Uygulamalara Erişim

Kişiler Listesi gibi yerleşik olanlar da dahil olmak üzere her bir uygulamaya mobil cihazdan erişebilirsiniz.


Müzik Dinlemenin 7 Harika Faydası

Eğer müzik dinlemeye bayılıyorsanız, çok şanslısınız. Charles Darwin’ in bir defasında belirttiği gibi “Eğer yaşamımı tekrar yaşayacak olsaydım, en azından haftada bir, biraz şiir okumak ve biraz müzik dinlemekle ilgili bir kural koyardım kendime”. Albert Einstein ise; “Eğer fizikçi olmasaydım, muhtemelen müzisyen olurdum” der.

Araştırmacılar, müzik dinlemenin ruh sağlığımıza olumlu katkılar sağladığını ve aynı zamanda fiziksel olarak da yine bizlere iyi geldiğini kanıtlar nitelikte araştırmalar yapmaktalar. Hayatlarında birkaç kez de olsa müzik dersi almış olanların, IQ seviyesini arttırabildiği ve ilerleyen yaşlarda faydalı sonuçlarının olduğu biliniyor. Yazının devamında, müzik dinlemenin bizlere yedi önemli faydasını okuyabilirsiniz. Aynı zamanda, dilediğiniz müziği Youtube’ dan kolaylıkla indirip dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde dinlemek için youtube mp3 özelliği ile ( 2conv.com ) linkini ziyaret edebilirsiniz.

1.      Müzik dinlemek sizi mutlu eder.

Araştırmalar göstermektedir ki müzik dinlemek, beynimizin dopamin (iyi hissetmemize yardımcı olan bir hormon) salgılamasını sağlar. Bu da kişide mutluluk, keyif ve heyecan gibi duyguların oluşmasına yardımcı olur.

Bir dahaki sefere, kendinizi daha iyi hissetmek istediğinizde on beş dakika sevdiğiniz müziği dinleyerek tamamen doğal yollardan bunu sağlayabilirsiniz. Sevdiğiniz tüm müzikleri dilediğiniz cihaza indirmek ve sevdiklerinizle paylaşmak için 2conv.com/tr45/youtube-mp3/ linkini ziyaret edebilirsiniz.

2.      Fiziksel performans gerektiren aktiviteler esnasında müzik dinlemek size iyi gelir.

Koşucuları kapsayan bir araştırma gösteriyor ki; hızlı veya yavaş tempolu motive edici bir müzik eşliğinde koşan koşucular, müzik dinlemeden veya sakin tempolu müzik dinleyerek koşan koşuculardan daha yüksek performans sergiliyorlar. Eğer koşmak isterseniz size iyi gelen müzikler eşliğinde bunu deneyebilirsiniz.

3.      Müzik dinlemek stresi azaltır.

Sevdiğiniz müzikleri dinlemek, vücudunuzda strese yol açan kortizol hormonunun salınımını azaltıyor. Tüm hastalıkların %60’ ının stres ve buna bağlı sebeplere dayandığı gerçeğini düşündüğümüzde, müzik dinlemenin iyileştirici etkisini de anlıyoruz.

4.      Müzik dinlemek daha iyi uyumanıza yardımcı olur.

Uykusuzluk, günümüzde özellikle yetişkinlerin %30 gibi yüksek oranlarda yakındığı bir rahatsızlık olarak bilinmektedir. Uyumadan önce klasik müzik dinlemeyi deneyebilirsiniz veya sesli kitap da faydalı bir alternatif olabilir. Youtube dan pek çok sesli kitap videosuna erişebilmeniz mümkün. youtube mp4 dönüştürücü özelliği ile dilediğiniz sesli kitap dosyasını cihazınıza indirebilir, sonraki zamanlarda internet bağlantısına gereksinim duymadan dilediğiniz zaman dinlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

5.      Müzik dinlemek öğrenmeyi kolaylaştırabilir ve hafızanızı kuvvetlendirebilir.

“Müzik hafızanın dilidir” der Jodi Picoult.

Müzik dinlemeyi ne kadar sevdiğinizle ve müzikle ne kadar ilgili olduğunuzla bağlantılı olarak, müzik dinlemenin öğrenmeyi kolaylaştırdığını ve öğrenilen bilgileri hatırlamaya yardımcı olduğunu gösterir araştırmalar vardır. Bir sonraki sefere ders çalışmanız gerektiğinde, bu bilgiyi hatırlamak işinize yarayabilir.

6.      Araç kullanırken müzik dinlemek, genel duygu durumunuzu iyileştirir.

Bilerek ya da bilmeyerek, pek çoğumuz araç kullanırken müzik dinlemekten hoşlanırız. Avrupa’ da yapılan bir araştırmaya göre araç kullanırken müzik dinlemek, ruh halini pozitif etkiliyor. Özellikle trafiğin yoğun olduğu rotalarda ve saatlerde müzik dinleyerek araç kullanmak, trafiğin sebep olduğu stresi yenmenizde yardımcı olarak daha güvenli davranışlar sergilemenizi destekler.

7.      Medikal prosedürler öncesi müzik dinlemek anksiyeteyi azaltır.

Yapılan araştırmalar, ameliyat öncesi müzik dinlemenin, hastalar üzerinde oluşabilecek anksiyeteyi azalttığını gösterir veriler elde etmiştir. Yine benzer şekilde, operasyon sonrası yatakta istirahat gerektiren durumlarda sakin müzikler dinlemenin, hastalar üzerinde iyi hissettirici etkiler gösterdiği kabul edilmektedir.

Günde sadece on beş dakika, sevdiğiniz müzikleri dinleyerek yaşam kalitenizi arttırmak sizin elinizde.


Black Faucet

Find Black Faucet here.


YouTube mp3 dönüştürücü

 YouTube video dönüştürücü ve özellikle YouTube MP3 dönüştürücü arıyorsanız linke tıklamanız yeterli. Youtube video indirmeye tıkladığınızda YouTube video dosyasını MP3 dosyası olarak indirebilirsiniz. Ama bizzat videoyu MP4 formatında video olarak indirmek isterseniz buraya tıklayınız: https://www.flvto.biz/tr72/youtube-to-mp4/

5 en iyi YouTube MP3 Dönüştürücüler 2020: Çevrimiçi ve Ücretsiz

 

YouTube videolarını daha sonra dinlemek için sık sık mp3 dosyalarına dönüştürüyor musunuz? Cevabınız düz bir evet ise, 2020’de kullanabileceğiniz aşağıdaki çevrimiçi araçları inceleyin:

1: FLVTO

FLVTO videoları kısa sürede değiştirebilen ve dönüştürebilen tanınmış bir araçtır. YouTube videolarını MP3, MP4, MP4 HD, WAV, AAC, MOV, WMW, AVI ve AVI HD’ye dönüştürmenizi sağlar. YouTube mp3 sürümünün keyfini çıkarmanızı sağlayan kullanıcı dostu bir dönüştürme aracıdır. Sadece medya dosyasına bir bağlantı eklemeniz ve videoyu ücretsiz olarak çevrimiçi olarak indirmeniz yeterlidir. Her işletim sisteminde mükemmel çalışır ve her türlü YouTube videosunu dönüştürebilir. FLVTO, favori videolarınızı dönüştürmek ve mp3 dosyalarını dinlemek için kullanışlı bir seçenektir. Yüksek hızlı dönüşümler arıyorsanız, inanılmaz sonuçlar için bu aracı kontrol edin.

2: aTube Avcısı

aTube Catcher, 2020’deki en popüler dönüştürücü ve ekran kaydedicidir. Bu araç hem yeni başlayanlara hem de uzmanlara önerilir. Çoklu format uyumluluğu (mp2, mp3, mp4, FLAC, GIF, WAV), çoklu cihaz uyumluluğu (iPad, iPod, cep telefonu, GPS cihazları, DVD, VCD) ve çoklu dil uyumluluğu gibi kullanışlı özelliklerle birlikte gelir (farklı türdeki videoları görüntülemenizi sağlar). ATube Catcher’da yerleşik bir ekran kaydedici bulunduğundan, ekran videolarını başarıyla yakalayabilirsiniz. YouTube, Dailymotion, Facebook, Instagram, Vimeo, Yahoo ve daha pek çok platformdan video indirebilir ve dönüştürebilirsiniz. Bu araç aynı zamanda dosyaların toplu dönüştürmesini sağlar. Bu, İnternet hızınıza bağlı olarak çalma listelerini indirebileceğiniz anlamına gelir.

3: YTMP3

YTMP3, her tür cihazla uyumlu erişilebilir seçeneklerden biridir. YTMP3’ü bilgisayar cihazınızda, dizüstü bilgisayarınızda, tabletinizde ve akıllı telefonunuzda kolayca kullanabilirsiniz. YTMP3 daha kaliteli odaklama, dosya adlarını düzenleme ve çoklu format desteği gibi özelliklerle birlikte gelir. Bu araç, dosyaları mp4 ve mp3 sürümlerinde dönüştürmenize ve kaydetmenize olanak tanır. Yüksek dönüştürme ve indirme hızı arıyorsanız, YTMP3 ihtiyaçlarınızı karşılamak için en uygunudur. Gizli pop-up reklamlar içermez. YTMP3, kusursuz hizmet sağlayan düzenli bir kullanıcı arayüzü sunar. Bu araçla dönüşüm iki dakikadan daha kısa sürede mümkündür.

4: AVC

AVC veya Any Video Converter yaygın olarak kabul edilen bir kullanıcı girişimi aracıdır. Yüksek hızlı ve kullanıcı dostu dönüşümler sunar. AVC kötü amaçlı yazılım, casus yazılım ve reklam içermeyen ücretsiz arayüz sağladığı için dünya çapında milyonlarca insanın bir numaralı tercihi. Yüksek HEVC, video yazma ve çoklu platform güvenilirliği AVC’nin temel özellikleridir. Videoları kırpmanıza ve düzenlemenize, video kalitesini, ses kalitesini, kare hızlarını ve bit hızlarını ayarlamanıza olanak tanır. Video klipleri ve sesleri kolayca kişiselleştirebilirsiniz. Ancak, ücretsiz sürümü kullanıma hazır DVD şablonları vaat etmemektedir.

5: ClipGrab

ClipGrab, YouTube videolarını mp3’e dönüştürmek için kullanışlı çözümlerden biridir. Videoları bağımsız olarak indirip dönüştürmek için önce yüklemeniz yeterlidir. Çoklu platform uyumluluğu, çok formatlı dosyalar ve farklı kalite seçenekleri gibi kullanışlı özellikler sunar. Bir bağlantıyı otomatik olarak algılayıp hemen indirebilen güvenilir bir araçtır. Windows, Mac ve Linux için çok uygundur. ClipGrab ayrıca özel kullanıcı forumları sunmalıdır.

 

 


Online Gazinolar Kripto Para Birimlerini Kabul Ediyor mu?

Online gazinoların en uygun yönlerinden biri, birden fazla ödeme şeklini kabul edebilmeleridir. Ortak seçenekler arasında kredi kartları, e-cüzdanlar ve banka havaleleri bulunur. Ancak, kripto para birimleri ne olacak? Bu dijital işlemler, Ethereum ve Bitcoin gibi seçeneklerin varlığı sayesinde giderek daha popüler hale geldi. Oyuncular daha güvenli bir ödeme şeklinden yararlanmak için bu teknolojiden yararlanabilir mi? Gazinoların kripto para birimlerini kabul edip etmediğine ve şu anda bu tür işlemleri gerçekleştirmek için yeterli donanıma sahip platformlarla ilişkili bazı avantajlara bir göz atalım.

Oyun Platformlarının Sayısı Artıyor

Kripto para birimleri nispeten yeni bir ödeme yöntemidir. Başlangıçta çevrimiçi ticaret alanında baskın olan bu dijital para birimleri ana akım topluluklara girmeye başlıyor. Amazon ve eBay gibi büyük e-ticaret web siteleri zaten kripto para birimi dünyasına girmeye başladı, bu yüzden sadece çevrimiçi gazinoların da buna giriş yapmasından daha anlamlı birşey yok.

Ancak, şu anda bu ödeme şeklini kabul edebilecek kumarhane sayısının şu anda sınırlı olduğunu belirtmemiz gerekir. Birçoğu gerekli olan yazılımdan yoksundur, diğerleri ise kripto para birimlerinin gerçekten kullanılıp kullanılmayacağını bekliyor.  İyi haber şu ki, “kripto para birimi” ve gazinonun birlikte kullanıldığı basit bir çevrimiçi arama yine de saniyeler içinde birçok sonuç verecektir.

Bu dijital ödeme yöntemlerini destekleyen bir oyun sağlayıcısı bulduğunuzu varsayarsak, isterseniz ücretsiz dönüş ile casino oyunları oynayabilir ve işlerin nasıl yürüdüğünü test edebilirsiniz.  Sonuç olarak, bu oyun çevrelerinde kripto para piyasası büyümeye devam ediyor. Neden böyle?

Herşey Aslında Anonimlik ve Güvenlikle İlgili

Bitcoin ve Ethereum gibi para birimlerinin ortalama tüketicinin dikkatini çekmesinin birkaç nedeni vardır. Belki de en önemli avantaj ödemelerin doğasında anonimlik olmasıdır.  Online para transferi yapanlar artık kişisel veri hırsızlığı gibi konularda endişelenmek zorunda kalmayacaklar. Bu ödeme yöntemlerinde 256-bit AES şifrelemesi gibi ek güvenlik katmanları sıklıkla kullanıldığından, üçüncü bir tarafın değerli veri elde etme şansı neredeyse tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Kolaylık da belirtilmelidir. Birçok tüketici kripto para birimleriyle ilişkili mekaniklerin tam olarak farkında olmasa da, bu bilgi normalde saniyeler içinde standart bir işlem gerçekleştirmek için gerekli değildir. Transfer yöntemleri geleneksel alternatiflere benzer şekilde gerçekleşir ve oyuncular bu ödeme biçimiyle de alıştıklara tüm oyunlara erişebilirler.

Çevrimiçi topluluklarda kripto para birimlerinin tamamen kabul edildiği bir güne tanık olabilir miyiz? Bu henüz belli olmasa da, bu tür dijital işlemlerin oldukça popüler olduğuna şüphe yok. Bu nedenle, artan sayıda oyun sağlayıcısının önümüzdeki yıllarda böyle bir seçenek sunması muhtemeldir. Başka bir deyişle, bu benzersiz dijital ödeme biçimleriyle ilişkili etkiyi reddetmek imkansızdır.

Ali Mert Gürbüz

Sosyal Medya Hesaplarımız

İçeriklerimize e-posta ile abone olabilirsiniz

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 7.583 aboneye katılın

Sosyal Kafa 6. Sezon Tanıtım