OpenPayd'in rekabette avantaj elde etmek için en yetenekli çalışanları nasıl kendine çektiğini keşfedin.
SosyalKafa

OpenPayd Yetenekli Adayları Üzerine Çekiyor – İşte Nasıl Olduğu

OpenPayd En Yetenekli Adayları Kendine Nasıl Çekiyor?

https://pixabay.com/photos/tie-necktie-adjust-adjusting-man-690084/

Tüm dünya bir dönüm noktasında. Teknoloji nihayet etrafımızdaki her şeyin tamamen dijitalleşebileceği bir noktaya ulaştı. Gelecek artık sadece iş, finans ve ekonomi açısından yeni teknolojiler ve daha hızlı bir dönüşüm getirecek.

OpenPayd mevcut durumun farkında, bu nedenle şirket yeni teknolojileri ve yöntemleri zamanında uygulamaya geçirmeye çalışıyor. Genç yetenekler dünyanın nereye gittiğinin farkında ve bu gençler OpenPayd’ den ve planlarından haberleri olduklarında hepsi bir şekilde bu planların bir parçası olmak isteyeceklerdir.

Uluslararası 5 Lokasyonda 5 Cazip Ofis

Şirketin kurucusu Ozan Özerk, çevrimiçi hizmetler konusunda halihazırda pek çok deneyime sahipti ve deneyimlerini finansal hizmetlere birleştirme potansiyelini görüyordu.

Bu nedenle, doğrudan ödemelere, para transferlerine ve finans yönetimine olanak tanıyan tek bir API aracılığıyla Hizmet Olarak Bankacılık (BaaS) sağlayan yeni bir dijital bankacılık platformu oluşturmak istedi.

Bu vizyon ancak doğru kişilerle mümkün olabilirdi. Şu anki Genel Müdür Iana Dimitrova, ekibi oluşturan ilk kişiydi. Iana, Paysafe’de Hukuki İşleri Müdürü ve İdari Müdürü olarak düzenleyici tarafta zaten kapsamlı bilgiye sahipti.

Iana, daha sonrasında sektördeki birkaç uzmanla görüşme yaparak OpenPayd’in arkasındaki orijinal fikri açıkladı. Böylece, en yakın eski meslektaşlarından bazıları da ekibe katılmış oldu ve böylece orijinal kadro oluşturuldu. Ancak, birçok şeyi faaliyete geçirmek için düzinelerce yetenekli insana ihtiyaç olacağınındı farkındaydı ve bu sadece buzdağının görünen kısmıydı.

OpenPayd 2019’da kurulduğunda, şirketin dünya çapında geniş bir erişime ihtiyacı vardı ve bu nedenle dünyanın birçok yerinde beş farklı ofis açtılar. Mevcut ana merkez Birleşik Krallık’ta, ancak Türkiye, Kuzey Amerika, Malta ve Bulgaristan’da da ofisleri bulunmakta. Her lokasyonda geliştiricilerden ve pazarlama uzmanlarından oluşan bir ekip bulunmakta.

Yeni Özelliklerin Yeni Uzmanlara İhtiyacı Var

İlk fikir çok çabuk kıvılcımlandı ve Özerk doğru insanlarla bağlantı kurduğu için vizyonunu iletmek onun için çokta zor olmadı. Ekibin geri kalanı, OpenPayd’in arkasındaki orijinal fikri daha da iyi hale için çalışıyordu. Ancak yine de, aksiyona geçebilmek için şirketin birkaç yetenekli programcı ve uygulama geliştiricisinin dışında bir hukuk ekibi ve bir finans uzmanına ihtiyacı vardı.

Şirket halihazırda tüm hızıyla ilerlemekteydi ve her iki figür de dünya çapında büyük bir ün kazanmaya başlamıştı ve bu nedenle konum fark etmeksizin bütün yetenekleri planlarına dahil etmek istiyorlardı. OpenPayd’in son hedefine ulaşmak için hâlâ uzun bir yolu vardı, bu nedenle onlar için ekibi genişletmek bir sonraki mantıklı adımdı.

Şirket, globaldeki beş ofiste de mülakatlar düzenledi. Yüzlerce yetenekli genç bir anda ortaya çıktı. Başvuranlardan büyük bir ilgi vardı ve aralarında etkileyici özgeçmişse sahip adaylarda vardı. Bu durum, İK ekibini ihtiyaç duydukları kişileri seçmekte epey bir zorlamış gibi görünüyor.

Nihai seçim en küçük ayrıntıda gizliydi ve OpenPayd nihayet kullanıclarına ihtiyaç duyduğu hizmeti sağlayabilecek ekibe sahipti. Geliştiriciler, pazarlama uzmanları, finansal danışmanlar ve bankacılık uzmanlarından oluşan ekip destansı yolculuklarına başlamaya hazırdı.

Planla, Uyum Sağla, Üstesinden Gel

OpenPayd’in herkesin düşündüğünden çok daha fazla çalışmaya ihtiyacı olduğu keşfetti. Bunun nedeni ise, platformun birden fazla ödeme yöntemi sağlamak ve bir çevrimiçi hesaptan diğerine doğrudan para transferleri sunmak üzere tasarlanmış olmasıydı.

Bu durum  için karmaşık bir sistemin ve her türlü yasal belgenin eyleme geçirilmesi gerekiyordu. OpenPayd ilk gününden itibaren beklenmedik sorunlarla ve farklı yaklaşım gerektiren yasal kısıtlamalarla karşılaştı. Iana’nın şirket içindeki konumu ve uluslararası düzenlemeler hakkındaki bilgisi, sorunları çözmek için gereken becerilerin mükemmel bir karışımı olduğu ortaya çıktı.

Her bir İK ekibi, kilit ekip üyelerini bulmak için yetenekli programcılar ve finans uzmanlarıyla 150’den fazla görüşme yaptı. Bu uzmanlardan platformu uluslararası yasalar, düzenlemeler ve kısıtlamalara göre yönlendirmeleri bekleniyordu.

OpenPayd,  ilk yılında pek çok zorlukla karşılaştı; bazen bazı şeyleri düzeltmek imkansız gibi görünüyordu. Neyse ki Iana’nın yeteneklere olan keskin bakışı, karşılaştıkları her soruna çözüm bulan inanılmaz derecede yetenekli bir ekip bulmuştu.

Mesleki Bağlılık Olarak Başladı Aileye Dönüştü

OpenPayd, çalışanların birbirleriyle kaliteli bir şekilde iletişim kurmasına yardımcı olan benzersiz öelliklere sahip. Benzersiz bir mizaç ve şefkat ortamı, proje üzerinde çalışırken herkesin birbirine daha iyi iletişim içinde olmasına yardımcı olmakta. Ortam her zaman rahat ancak profesyonel ve iş ne kadar zorlayıcı olursa olsun, yönetim her zaman çalışanları diğer her şeyin önünde tutmakta.

Yavaş yavaş, tüm ekip üyeleri şirkete ve OpenPayd platformuna kendi ailelerinin bir üyesi olarak bakmaya başladı. Takım kimyası, katılan herkesin kendini evinde gibi hissettiği bir noktaya ulaştı. Kurucu, doğru insanlar olmadan istediği yere ulaşamayacağının farkındaydı ve onları bulmak için bu kadar uğraştan sonra, neden onlara bir aile gibi davranmasın? Bu yaklaşım, OpenPayd’ın başına gelen en iyi şey ve belki de platformun başarısının temel nedenidir.

İşler zorlaştığında, doğru çözümü bulmak için daha fazla zaman ve emek harcamaktan hiçbir zaman kaçınmadılar ve tersine mutlu oldular. Bugün büyük bir ekip olarak mükemmel bir uyum içinde çalışmaktalar. Açık iletişim, güven ve tutku ile OpenPayd durmak bilmeden ilerlemeye devam ediyor.

Geleceği Parlak Görünüyor

OpenPayd hızla popülerlik kazanıyor. Binlerce işletmeyi platformlarına dahl ettiler ve her eklenen yeni özelliklerle, tahminler önümüzdeki birkaç yıl içinde en popüler işletme bankacılığı çözümlerinden biri olacağını söylüyor.

İlerisi için sadece, Iana ve Ozan’dan ekiplerini genişletmesini ve platformu daha da geliştirmesini bekleyebiliriz, bu da işletmelerin ve şirketlerin uluslararası pazara açılmasını daha da kolaylaştırmaktadır. OpenPayd yakında çevrimiçi işlemler ve finans yönetimi için en çok tercih edilen seçenek haline gelecektir.

 

Ali Mert Gürbüz

Sosyal Medya Hesaplarımız

İçeriklerimize e-posta ile abone olabilirsiniz

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 7.590 aboneye katılın

Sosyal Kafa 6. Sezon Tanıtım