SosyalKafa

Ekonomi Bakanlığı Rusya hakkında şikayet toplacak

email-icon-vector-email-icon-vectormail-clip-art-vector-clip-art-online-royalty-free-public-domain-gutziilo

Ekonomi Bakanlığı Rusya ile iş yapan firmalara çağrı yaptı. Bakanlık şirketlerden son günlerde yaşanan olumsuzluklara dair bilgi istedi. E-mail üzerinden toplanacak şikayet formları, şirketlerin gizliliği korunarak kullanılacak.

Ekonomi Bakanlığı’na bağlı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Rusya ile iş yapan firmalardan son günlerde yaşadıkları olumsuzluklarla ilgili bilgi istedi. Kurulun üyelerine yaptığı duyuruya göre; e-mail yoluyla yapılacak ihbarların bir rapor halinde firma ve kişi bilgileri gizli tutularak raporlaştırılacağı ve bakanlığa iletileceği belirtildi. Ayrıca, Rusya ile iş yapan işadamlarından da bu ülkeye yapacakları ziyaret öncesi Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği internet sitesindeki duyuruları takip etmeleri istendi.

DHA’da yer alan habere göre, DEİK tarafından yapılan duyurunun tamamı şöyle:

“Ekonomi Bakanlığı’ndan kurulumuza iletilen bir yazıda, Rusya Federasyonu ile iş yapan firmalarımızın son günlerde sıkıntı yaratan bazı uygulamalarla karşı karşıya kaldıkları yönünde bilgilerin iletildiği, anılan ülke ile ticari ve ekonomik ilişkilerimizin büyüklüğü göz önüne alındığında, bu tür uygulamalara ilişkin bilgilerin Bakanlık bünyesinde derlenmesinin sağlıklı bir değerlendirme yapılması açısından önem arz ettiği ifade edilmektedir. Bu bağlamda Ekonomi Bakanlığına iletilecek dosyada faydalanmak üzere, özellikle belirtildiği halde firma ve şahıs bilgileri gizli tutularak, Rusya ile iş yapan üyelerimiz tarafından son günlerde yaşadıkları sorunların DEİK’e iletilmesi önem arz etmektedir. Öte yandan, Rusya Federasyonu’na gerçekleştirilecek seyahatlere ilişkin olarak Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği web sayfasında yer alan bağlantıdan ulaşılabilecek duyuruların takip edilmesi faydalı olacaktır.”

Atınç Gürçay

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Atınç Gürçay

Sosyal Medya Hesaplarımız

İçeriklerimize e-posta ile abone olabilirsiniz

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 7.592 aboneye katılın

Sosyal Kafa 6. Sezon Tanıtım