SosyalKafa

WhatsApp’ı pazarlama platformu olarak kullanmak: Caramio

caramio-600x300Daha önce gerçek zamanlı pazarlamada yaptığı işlerle yer verdiğimiz CaramioWhatsApp özelinde hazırladığı kampanya ile odağımızda.

Markaların sosyal medyanın iki yönlü iletişimi benimseyip sosyalleşmesi gerektiğini sıklıkla belirttiğimiz yazılarımızla değerlendirdiğimizde, Caramio adeta örnek olaylarla başı çekiyor. Plasenta Converssation Agency‘nin yürüttüğü kampanya ile bir markanın mesajlaşma uygulamasında neler yapabileceğinin örneklerden birini göstererek WhatsApp üzerinden hayranlarıyla muhabbet etti.

Kampanyanın detaylarıyla devam edelim kendi telefon numarasını hayranlarıyla paylaşan Caramio, kullanıcılar tarafından WhatsApp gruplarına dahil olarak muhabbetlerini tatlandırmış adeta.  Hayranlarından sesli mesaj, “Evde Caramio kalmayınca ben” selfie’lerini ve sevgilerini emojilerle göndermelerini talep eden Caramio’nun istekleri  karşılıksız kalmamış ve eğlendiren görevlerle iletişim başka bir deneyime ulaşmış.

Kampanyaya olan ilgiyle birlikte, WhatsApp’ın Caramio’nun telefon numarasını geçici olarak servis dışı bıraktığı belirtilirken dikkat çeken rakamlara ulaşılmış. WhatsApp üzerinden yaklaşık 6 bin kullanıcının katıldığı kampanyada, 33 bine yakın mesaj atıldığı belirtiliyor.

 

 

Gizem Keskin

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sosyal Medya Hesaplarımız

İçeriklerimize e-posta ile abone olabilirsiniz

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 2.248 aboneye katılın

Sosyal Kafa 6. Sezon Tanıtım