SosyalKafa

Amazon’dan insansız hava aracı ile teslimat

amazon_drone_haber

Son aylarda insansız hava araçlarıyla sipariş teslimatı üzerinde çalışan Amazon.com’un bu araçları müşterinin konumunu tespit edip, teslimatları bulunduğu yere yapacak. BBC’nin haberinde yer alan bilgiye göre, Amazon’un insansız hava araçlarıyla yapacağı teslimatla ilgili patent bilgileri ortaya çıktı. Buna göre Amazon, müşterisinin cep telefonundan konumunu tespit edecek ve insansız hava aracı siparişi bu konuma getirebilecek. 

Teslim edilecek siparişin boyutuna göre farklı insansız hava aracı seçenekleri de bulunacak. Bütün araçlar uçuş sensörleri, radar, kamera ve kızılötesi alıcılarla donatılmış olacak.  

Ortaya çıkan patentle ilgili detaylarda insansız hava araçlarının hava ve benzeri çevresel durumlar konusunda birbirlerini uyaracakları bilgisi de bulunuyor. Halen insansız hava aracıyla sipariş testlerini Kanada’da yapan Amazon.com’un önümüzdeki aylarda bu servisi hayata geçirmesi bekleniyor. Ancak halen ABD’de insansız hava araçları konusunda bir regülasyonun bulunmaması bu alandaki en önemli sorunlardan biri olarak görülüyor. 

Kaynak: Al Jazeera

Kaan Alper

https://www.instagram.com/knalper/
https://www.facebook.com/kaan.alper.560
https://twitter.com/kalperka

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kaan Alper

https://www.instagram.com/knalper/
https://www.facebook.com/kaan.alper.560
https://twitter.com/kalperka

Sosyal Medya Hesaplarımız

İçeriklerimize e-posta ile abone olabilirsiniz

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 2.248 aboneye katılın

Sosyal Kafa 6. Sezon Tanıtım