SosyalKafa

Google Harita Düzenleme Sistemini Kapattı

Google Harita Düzenleme Sistemini Kapattı

Shiftdelete’de yer alan habere göre, Google, geçtiğimiz günlerde Google Maps üzerinde yaşanan ilginç olaydan sonra radikal bir karar alarak harita düzenleme sistemi olan Map Maker’ı kapattı.

Bir çoğunuzun da hatırlayacağı gibi Google Maps üzerinde Pakistan civarlarında bir koordinatta yer alan Apple logosuna idrarını yapan Androidmaskotu yer alıyordu.Durumun fark edilmesinden hemen sonra Google yetkilileri gerekli müdahalelerde bulunarak söz konusu görseli oradan kaldırıp Apple’danözür dilemişti. Görünen o ki bu özür yeterli gelmemiş ve sistem geçici olarak kapatılmış.15-05/12/google-apple-1431422373.jpgMap Maker ile yapılan bu tarz durumların önüne geçmekte zorlanan ekibin en büyük şikayeti ise son zamanlarda bu durumun oldukça artması. Hal böyle olunca da yetkililer durum kontrol altına alınana kadar Map Maker sistemini kapalı tutma kararı aldı.Konu ile ilgili açıklama yapan Pavithra Kanakarajan ise “Düzenleme sistemini bu şekilde kötüye kullanan spamları önlemek adına bu kararı almış bulunuyoruz ve sistemi bu yüzden şu an için durdurmuşbulunmaktayız.” ifadelerini kullandı.

Map Maker‘a girmeye çalıştığınızda ise karşınıza bu çıkıyor:
15-05/12/screenshot_2015-05-11_11_24_27_0.png

 

Cenk Aygün

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sosyal Medya Hesaplarımız

İçeriklerimize e-posta ile abone olabilirsiniz

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 2.248 aboneye katılın

Sosyal Kafa 6. Sezon Tanıtım