SosyalKafa

Yahoo video mesajlaşma uygulamasını yayınladı

yahoo-livetext-messenger-uygulama

Yahoo, yeni bir alana giriş yaptı ve bir süredir dedikoduları devam eden video mesajlaşma uygulamasını yayınladı. Yahoo, sessiz sedasız bir lansman yaparak Yahoo Livetext – Video Messenger adını verdiği uygulamayı Hong Kong AppStore’da devreye soktu. Şu anda sadece iOS versiyonu bulunan Yahoo Livetext için Yahoo’nun nabız ölçtüğü tahmin ediliyor.

Yahoo, daha önce 11.9 milyon dolar ödeyerek MessageMe’yi satın almıştı. Aslında Yahoo Messenger‘a da yeni bir boyut kazandırmak isteyen Yahoo, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor. AppStore’daki sayfada uygulamanın web sitesi yardım bölümü, Yahoo Messenger’a yönleniyor. Bu da Yahoo’nun uygulamayı, Yahoo Messenger’ın veliahtı olarak gördüğü anlamına gelebilir.

Video mesajlaşma uygulaması olarak konumlanan yeni uygulama, mesajlaşma uygulamaları pazarından pay kapmaya çalışacak. Yahoo, hem mesajlaşma uygulaması hem de yaptığı bazı işe alımlarla birlikte özellikle mesajlaşma ve fotoğraf/video yoluyla mesajlaşma konusunda adımlar atacağının da sinyallerini vermeye başlamıştı. Yahoo Messenger bir zamanlar ICQ ve MSN Messenger ile kıyasıya bir mücadele veriyordu, bakalım değişen düzen sonrasında Yahoo mesajlaşma konusunda geniş kitlelere tekrar ulaşmayı başarabilecek mi?

Kaynak

Gizem Keskin

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sosyal Medya Hesaplarımız

İçeriklerimize e-posta ile abone olabilirsiniz

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 2.248 aboneye katılın

Sosyal Kafa 6. Sezon Tanıtım