SosyalKafa

Kemal Kılıçdaroğlu #eksisozluk’teydi

12191265_10156130401045125_957148399793238073_o

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ben Kemal Kılıçdaroğlu ve tekrar aranızdayım” başlığı ile Ekşi Sözlük yazarlarının sorularını cevapladı.

“hepinizin bildiği gibi 7 haziran seçimleri öncesi siz sözlük yazarlarıyla bir araya gelmiş ve vaktimiz yettiğince sorularınızı cevaplamaya çalışmıştım. benim için oldukça verimli geçen bu buluşmanın ardından, siz gençler adına önemli olan birçok şeyin farkına vardım. örneğin, gss prim borçları… bu konuda parti olarak elbette çalışmalarımız vardı, ancak özgür, tuttuğunu koparan, heyecan dolu olması gereken siz gençlerimizin, gss prim borcu garabetiyle kafalarının ne kadar meşgul edildiğini sizden gelen onlarca soru sayesinde daha da kapsamlı ve yakın olarak bir kere daha gördüm. bazen gözümüzün önünde olan şeyleri bile fark edemeyebiliyoruz. sizin gibi parlak gençlerin farklı, aykırı fikirleri benim için çok önemli. ekşi sözlük, bu fikirlere en kolay ulaşabileceğimiz mecralardan biri. bu yüzden tekrar sizinle bir araya gelip seçim sonrasındaki çalışmalarımız için fikirlerinizi almak istiyorum.

sevgilerimle,
kemal kılıçdaroğlu

edit: yanıtladığım soruları kolaylıkla takip edebilmeniz için buraya tıklayabilirsiniz.

edit 2: kanıt

Yukarıdaki entry ile başlayan söyleşide Kılıçdaroğlu’na ülke meselelerine dair ciddi soruların yanında esprili sorular da geldi. “Başkanım iş buluyoruz çok şükür ama kız bulamazsak size başvuralım mı?” şeklindeki bir soruyu Kılıçdaroğu “Biz emekliye ve işçiye kaynak bulmaya çalışıyoruz. Eş bulma konusuyla Esra Erol ve Ahmet Davutoğlu ilgileniyor” diye yanıtladı.

Başka bir yazar ise “Gaziantep’te ağabeyimin yanında çalışan çok temiz sosyal demokrat bir çocuk ve Kilis’te bu çocuğun gönlünü kaptırdığı bir kız var. Ancak kızın babası bu birlikteliğe onay vermiyor…” dedi. Kılıçdaroğlu “Kızın babasının telefonunu verin bu iş huzur içinde çözülsün” diyerek yardımcı olabileceğini belirtti.

Söyleşinin tamamı için tıklayınız

Ayrıca: Kılıçdaroğlu’nun Ekşi Sözlük’teki Soru-Cevap Oturumunda Öne Çıkan 17 Eğlenceli Yanıt

Ceren Ataş

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sosyal Medya Hesaplarımız

İçeriklerimize e-posta ile abone olabilirsiniz

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 2.246 aboneye katılın

Sosyal Kafa 6. Sezon Tanıtım