SosyalKafa

Twitter’da doğum günü kutlamalarına hazır olun

Twitter bir yeniliğe daha imza attı. Artık kullanıcılar, Twitter profillerine doğum tarihi bilgisini ekleyebilecek.

Twitterda doğum günü tarihi

Facebook’ta doğum günü kutlama mesajlarına oldukça alışığız. Peki ya Twitter’da? Doğum günü mesajlarına şimdiye dek Twitter’da pek rastlamadık. Ancak bu kullanıcı eğilimi, mecranın kendisinden, yani Twitter’dan gelen bir hamleyle değişeceğe benziyor. Twitter, resmi blogunda dün yaptığı açıklamayla, Twitter profillerine doğum tarihi ekleme seçeneğinin kullanıcıya sunulacağını duyurdu.

Doğum tarihinizi kimlerin görebileceğini siz belirleyin

Doğum tarihi eklemek için “profilimi düzenle” linkine tıklamanız yeterli. Ardından, kişisel bilgilerinizin yer aldığı kutuda doğum tarihi ekleme seçeneğini göreceksiniz. Twitter, doğum tarihinizin kimler tarafından görülebileceğini ise seçiminize bırakıyor. Dilediğiniz hedef kitleyi seçip, doğum tarihinizi yayınlabilirsiniz. Tabii Twitter’da doğum tarihinizi yayınlarken, sosyal ağlarda bir kişisel verinizi daha paylaşıyor olduğunuzu aklınızdan çıkarmayın. 😉

Doğum tarihinin kimlere görünür olacağı kullanıcının seçimine bırakılmış.
Doğum tarihinin kimlere görünür olacağı kullanıcının seçimine bırakılmış.

 

Twitter, profile doğum tarihi ekleme seçeneğini duyururken Amerikalı oyuncu Kevin Hartın profilini örnek gösterdi. Hart'ın profilinde doğum tarihine tıklayınca, sayfada bu balonlar uçuşuyor.
Twitter, profile doğum tarihi ekleme seçeneğini duyururken Amerikalı oyuncu Kevin Hart’ın profilini örnek gösterdi. Hart’ın profilinde doğum tarihine tıklayınca, sayfada bu balonlar uçuşuyor.

 

 

Serhatcan Yurdam

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Serhatcan Yurdam

Sosyal Medya Hesaplarımız

İçeriklerimize e-posta ile abone olabilirsiniz

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 2.248 aboneye katılın

Sosyal Kafa 6. Sezon Tanıtım