SosyalKafa

Mayor Özelliği Swarm ile Geri Dönüyor

Foursquare’in Swarm ile ayrılarak yoluna devam etmesinin ardından mayor sisteminin yerini etiket toplama ve arkadaşlar arasında öne çıkma almıştı. Ancak Swarm’ın mayor sistemini geri getirdiğini duyurmasıyla mayor savaşları Swarm üzerinde sadece arkadaşlar arasında değil, tüm kullanıcılarla kaldığı yerden devam edecek.

Swarm birkaç haftadır check-in’leri saymaya başladı. Uygulama güncellenmesinin ardından, etiketlerin yer aldığı sekmede artık mayor olduğunuz mekanları görebileceksiniz. Ayrıca bir mekanda mayor olmak için kaç check-in’e ihtiyacınız olduğu da yine aynı yerde yer alacak.

Mayor olmak için gerekli temel kural şöyle: 30 gün içinde yapılan check-in’lerde her mekanda gün içinde yapılan sadece 1 check-in dikkate alınacak.

Hali hazırda devam eden etiket toplama özelliğinin yanına eklenen mayor sistemiyle Swarm oyunlaştırma konusunda bir adım daha atmış oluyor. Anlaşılan o ki bundan sonra check-in yapmak için bir sebebiniz daha olacak.

 

Kaynak

Gizem Keskin

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sosyal Medya Hesaplarımız

İçeriklerimize e-posta ile abone olabilirsiniz

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 2.248 aboneye katılın

Sosyal Kafa 6. Sezon Tanıtım