SosyalKafa

Twitter Mesajda 140 Karakter Zorunluluğu Kalkıyor!

Twitter, Temmuz ayına 2 değişikle giriş yapıyor. İlk değişim,  DM’lerden 140 karakter sınırlamasının kalkması. İkinci değişim ise 1 Temmuz itibariyle şirketin CEO’su Dick Costolo’nun görevinden ayrılması.

Mesajlardan 140 karakter sınırının kalkmasıyla kullanıcılar, dilediği gibi karakter sınırına takılmadan mesajlaşabilecek. Keşke Tweet atarken de bu sınıra takılmasak dediğinizi duyar gibiyiz, fakat Tweet’lerde karakter sınırlanması bugüne kadar nasıl geldiyse bundan sonra da öyle kalmaya devam edecek gibi görünüyor. DM’lerden karakter sınırının kaldırılması karanının alınmasında WhatsApp ve benzeri uygulamaların başarısının rol oynadığı düşünülüyor.

Kullanıcılara karakter sınırı sunmayan mesajlaşma uygulamaları, özellikle son yıllarda yüz milyonlarca kullanıcıya ulaşarak sektör devlerinin dikkatini çekmişti. Twitter’ın kendi mesajlaşma uygulamasını yapmak yerine böyle bir yol izleme kararı aldığını belirten uzmanlar, 140 karakter sınırının kalkmasının ardından mikro blog sitesinin bu alanda ciddi bir rakip haline gelebileceği görüşünde.

Costolo’nun CEO görevini bırakmasından sonra yerine Twitter’ın eş kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Jack Dorsey’in CEO olarak görev alacağı Twitter tarafından duyuruldu. Costolo, 1 Temmuz itibariyle yönetim kurulu üyesi olarak göreve devam edecek.

Kaynak

Gizem Keskin

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sosyal Medya Hesaplarımız

İçeriklerimize e-posta ile abone olabilirsiniz

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 2.248 aboneye katılın

Sosyal Kafa 6. Sezon Tanıtım